obr: Andrej Koryťák:

Andrej Koryťák: "je pre mňa pocta byť kapitánom a súčasťou kolektívu, akým sme".

Zverejnené: 05.04.2022 14:43:26 | vytlačiť |

Naše A-mužstvo zažíva slušný vstup do jarnej časti sezóny, keď sa im podarilo získať 11 bodov z 15. Posledný bod získali na horúcej pôde OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom, ktorá celú sezónu okupuje popredné priečky. Medzi hráčov, ktorí majú veľkú zásluhu na výsledkoch patrí kapitán mužstva. My sme si pre Vás pripravili rozhovor s kapitánom nášho celku Andrejom Koryťákom.

Kedy a kde začali tvoje prvé futbalové kroky?

S futbalom som začal, ako päťročný v Cígli. K futbalu ma priviedol môj dedko, ktorý hrával dlhé roky futbal práve v Cígli. V hraní futbalu ma však podporovala celá rodina a podporujú ma aj dnes. Začínal som v prípravke, neskôr som hrával aj za mladších či starších žiakov. V žiackej kategórii som prešiel do Prievidze, konkrétne do U15 a moje pôsobisko sa odvtedy nezmenilo.

 

Aké sú tvoje futbalové ciele, ambície?

Myslím si, že každý futbalista, ktorý začína hrať tento šport má sen stať sa profesionálom, a ja nie som iný. Chcel by som hrať čo najvyššiu súťaž. Vidíme, že to je možné aj zo 4.ligy, veľmi dobrý príklad sú bratia David a Adam Krčíkovci. Ideálne by však bolo zahrať si tu vyššiu súťaž za Prievidzu s touto partiou chalanov.

 

Ku ktorému futbalistovi vzhliadaš, kto je tvoj futbalový vzor?

Sledujem veľa výborných futbalistov, hlavne na mojom poste. Mojim vzorom je ale Cristiano Ronaldo. Je to hlavne kvôli jeho mentalite, tvrdej práci, životospráve či líderstvu.

 

Čo je podľa teba kľúčom k úspechu vo futbalovom svete? 

Jedným z mnoho kľúčov je určite tvrdá práca. Druhým je nepochybne kolektív, ktorý je nesmierne dôležitý, obzvlášť pri športe ako je futbal.

 

Čo je podľa teba základ každého úspešného mužstva?

Moja odpoveď sa nebude líšiť od predošlej, znovu odpoviem kolektív. Samozrejme nestačí len dobrý kolektív, ale aj tvrdá práca na tréningoch, zápasoch a spoločná túžba po víťazstve.

 

Kapitán mužstva nesie veľkú zodpovednosť, ako sa s tým vysporadúvaš?

Áno, byť kapitánom mužstva, ktoré reprezentuje také veľké mesto ako je Prievidza prináša určitú zodpovednosť. To, že som kapitán neznamená že som niečo viac ako moji spoluhráči. V prvom rade je to pocta od trénerov a mojich spoluhráčov, že si ma zvolili a prejavili mi dôveru. Je pre mňa česť byť kapitánom mužstva, ktoré reprezentuje také veľké mesto a hlavne je pre mňa obrovská pocta byť kapitánom a súčasťou takého kolektívu, akým sme. Pevne verím, že sa nám ako kolektívu podarí zmeniť futbal v Prievidzi k lepšiemu, či už sú to tréneri, masér, či každý jeden hráč. Kolektívom však myslím všetkých, od usporiadateľov, ľudí, ktorí sú súčasťou klubu, hráčov a trénerov aj iných kategórii ako je A-mužstvo až po vrchných funkcionárov klubu či mesta Prievidza. Nemôžeme však zabudnúť na fanúšikov, ktorí sú tiež súčasťou tejto veľkej rodiny. Chcel by som poďakovať tým, ktorí nás podporujú v dobrom aj v zlom a zároveň by som chcel pozvať aj ostatných fanúšikov aby nás prišli podporiť na naše zápasy. Musíme ťahať všetci za jeden povraz.

 

Ako si spokojný s momentálnymi výsledkami v jarnej časti sezóny?

S výsledkami som celkom spokojný, získali sme 11 bodov z 15, preverili nás dva celky z hornej časti tabuľky a podarilo sa nám získať body aj v zápasoch proti nim. Samozrejme vždy je možnosť urobiť niečo lepšie. Musíme však zostať nohami pevne na zemi a byť skromní. Teraz sa však už budeme koncentrovať na najbližší zápas proti Bánovciam.

 

Aká vládne v kabíne atmosféra?

V kabíne je vynikajúca atmosféra, keď sú dobré výsledky tak aj tréningy vyzerajú lepšie. Je na nich viac energie a samozrejme v rámci normy aj zábavy.

 

Ďakujeme Andrejovi za jeho čas a prajeme mu veľa šťastia v jeho futbalovej kariére a samozrejme v osobnom živote. 17.06.2022 09:17:22 Dospelí

Posledný zápas sezóny odohrajú naši muži v Domaniži !

Sezóna 2021/2022 sa blíži ku koncu. V poslednom zápase sezóny vycestujú naši muži na ihrisko do Domaniže, kde si zmerajú ...

13.06.2022 17:51:28 Dospelí

Hodnotenie zápasu - FC Baník Prievidza 1:3 PFK Piešťany

V sobotu odohralo naše A-mužstvo posledný domáci zápas sezóny proti súperovi z Piešťan. Práve náš súper z kúpeľného mesta sa ...

08.06.2022 16:31:12 Dospelí

V 31. kole privítajú naši muži na domácom ihrisku súpera z Piešťan!

V predposlednom kole sezóny 2021/2022 narazí naše A-mužstvo na PFK Piešťany. Posledný domáci zápas sezóny sa odohrá v sobotu o ...

31.05.2022 10:44:02 Dospelí

FC Baník 7:1 TJ Tatran Cementáreň Ladce - hodnotenie zápasu

V sobotu odohralo naše A-mužstvo 29. kolo IV.ligy sk. SZ ZsFZ proti TJ Tatran Cementáreň Ladce. Od začiatku zápasu vyvíjalo ...

26.05.2022 11:28:50 Dospelí

V 29. kole privítajú naši muži na domácom ihrisku TJ Tatran Cementáreň Ladce!

V sobotu o 17:00 privítajú naši muži 14. celok tabuľky, TJ Tatran Cementáreň Ladce.   TJ Tatran Cementáreň Ladce sa ...

24.05.2022 23:52:53

V predohrávke 34. kola sa naše A-mužstvo predstaví na ihrisku súpera z Jaslovských Bohuníc!

V nedeľu odohralo naše mužstvo atraktívny zápas proti súperovi z Gbelov, v ktorom padlo až 10 gólov! Aj napriek štyrom ...

18.05.2022 12:11:04 Dospelí

V 28. kole naše mužstvo narazí na TJ Nafta Gbely !

V nedeľu odohrá naše A-mužstvo 28. kolo IV. ligy sk. SZ ZsFZ proti súperovi z Gbelov. Na ďalší majstrovský zápas ...

18.05.2022 11:39:13 Klub

Prehľad výsledkov mužstiev 14.05 - 16.05.2022 !

MUŽI FC Baník Prievidza 3 : 0 FC Slovan Hlohovec, Góly: KONTUMÁCIA! ŽENY ŠK 2011 12 : 0 FC Baník Prievidza ...