obr: Andrej Koryťák:

Andrej Koryťák: "sme vďační za každého fanúšika."

Zverejnené: 07.03.2023 16:47:57 | vytlačiť |

Už  o štyri dni sa naše mužstvo predstaví v prvom majstrovskom zápase jarnej časti sezóny 2022/2023. Celok pod vedením Jána Hancka preverí štvrté mužstvo tabuľky - OŠK Trenčianske Stankovce. Pred začiatkom kolotoča majstrovských zápasov sme sa spýtali na pár otázok kapitána nášho mužstva Andreja Koryťáka.

Mužstvo má za sebou zimnú prípravu, ktorá trvala tri mesiace, ako si spokojný s jej priebehom?

"Zimnú prípravu sme začali sústredením vo Valticiach, kde sme mali vytvorené naozaj vynikajúce podmienky na trénovanie a bolo o nás skvele postarané čo sa týka stravy, ubytovania, regenerácie, ale aj tréningových podmienok. Začiatok prípravy hodnotím veľmi pozitívne, neskôr však prišli nejaké zranenia a choroby a účasť na tréningoch nebola až taká dobrá ako na začiatku. Napriek tomu si myslím, že sme slušne pripravení ako po kondičnej, tak po taktickej stránke. Ale uspokojiť sa určite nechceme. Jediným negatívom je pár zrušených zápasov, ale aj napriek tomu sme nastavení pozitívne."

V čom vidíš najväčší progres, ktorý mužstvo dosiahlo počas prípravy?

"Zimná príprava býva ťažká hlavne po mentálnej stránke, takže asi mentalite a psychike. Myslím si, ale že progres bol po viacerých stránkach. To nám však ukáže až sezóna a potom to budeme môcť objektívne zhodnotiť."

Už o štyri dni začína jarná časť sezóny, aká je nálada v kabíne ?

"Nálada v kabíne je vždy výborná bez ohľadu na to, aká časť sezóny je. Podľa mňa je to hlavne tým, že sme veľmi dobrý kolektív a stretávame sa aj mimo kabíny. Vzťahy v kabíne nie sú čisto len o futbale, sme skôr kamaráti ako spoluhráči."  


Po jesennej časti sa mužstvo usadilo na prvú priečku tabuľky, cítiš určitý tlak vďaka pozícii lídra ligy?

"Neviem či cítim tlak, ale skôr určitú zodpovednosť voči fanúšikom, kabíne a klubu. Už na začiatku sezóny sme si zadefinovali cieľ, a tým bolo a aj je pobiť sa o postup do vyššej súťaže. Samozrejme, že ako líder ligy cítime odlišný prístup a väčšiu pripravenosť súperov na zápasy s nami. Sme v úplne inej situácii ako sme boli predošlé sezóny."

Nielen, že ste sa stali víťazom prvej časti sezóny, ale boli ste aj mužstvom, ktoré strelilo najviac gólov. Môžeme opäť očakávať ofenzívny štýl hry?

"Áno ofenzívny štýl hry trénujeme a tréneri nás k tomu neustále vedú. My sme za to radi, pretože chceme hrať futbal, ktorý je atraktívny hlavne pre fanúšikov.  Chceme, aby ich chodilo na naše zápasy čo najviac a hlavne nech sa na naše zápasy tešia."

S akými cieľmi vstupuje mužstvo do druhej časti sezóny?

"Myslím, že v tomto má celá kabína úplne jasno. Ísť od zápasu k zápasu a sústrediť sa vždy len na ten najbližší zápas. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať. Cieľom naďalej ostáva postup do vyššej súťaže."

Od zápasu k zápasu si na prievidzský futbalový stánok našlo cestu čoraz viac fanúšikov, cítili ste ich podporu z tribún počas zápasov?

"Áno toto je niečo, čo nás veľmi teší. Sme vďační za každého jedného fanúšika, ktorý nás príde podporiť či už na domáci zápas, ale aj vonkajší. Dôležité pre nás je, že na naše zápasy chodia hlavne skalní fanúšikovia, ktorí nás podporovali aj sezóny pred tým, kedy sa nám až tak nedarilo. Samozrejme budeme veľmi radi, ak uvidíme na štadióne viacero nových, resp. staronových priaznivcov prievidzského futbalu. Pozitívnou zmenou v tejto sezóne je aj to, že na naše vonkajšie zápasy cestuje stále viac a viac našich fanúšikov. Nedá mi nespomenúť posledný vonkajší zápas v Piešťanoch, kde nás prišlo podporiť naozaj VEĽA fanúšikov. Veľmi nás prekvapili, pretože nás povzbudzovali, tlieskali nám a kričali BANÍK DO TOHO ! Aj napriek tomu, že už náš oficiálny fanklub ukončil pôsobenie na našich zápasoch vytvoril sa akýsi nový fanklub, ktorý nás hnal za lepším výsledkom. Chcel by som im aj touto cestou poďakovať za podporu v mene celého mužstva."


Je niečo, čo by si chcel odkázať priaznivcom prievidzského futbalu?

"Priaznivcom prievidzského futbalu by som chcel odkázať a zároveň ich aj vyzvať k takej podpore akú nám prejavili či už na domácich zápasoch, ale aj na spomínanom zápase v Piešťanoch, aby sa nebáli zakričať BANÍK DO TOHO aj na domácom štadióne. Určite to oceníme.
Ostatných priaznivcov prievidzského futbalu, ktorí zanevreli na prievidzský futbal by som chcel vyzvať, aby nám ako mužstvu dali šancu. Uvedomujeme si, že Prievidza je veľké mesto a patrí na futbalovej mape do vyššej súťaže. My ako mužstvo sa snažíme vrátiť Prievidzu späť tam kam patrí, ale chce to čas a hlavne Vás fanúšikov. Tešíme sa na Vás."

17.08.2023 14:19:05 Mládež

Poďakovanie mestu Prievidza 2023

Mesto Prievidza poskytlo FC Baník Horná Nitra s.r.o. dotáciu v roku 2023 na prenájom futbalového štadióna od TSMPD s.r.o. Dotácia na ...

17.05.2023 13:47:17 Klub

30. výročie postupu do 1. slovenskej ligy v samostatnej SR

. VÝROČIE POSTUPU DO 1. SLOVENSKEJ LIGY v samostatnej SR   FC Baník Prievidza vás pozýva na EXHIBIČNÝ FUTBALOVÝ ...

04.05.2023 09:44:45 Mládež

NÁBOR FUTBALOVÝCH NÁDEJÍ

NÁBOR FUTBALOVÝCH NÁDEJÍ futbalistov a futbalistiek do prípraviek FC Baník Prievidza   kedy: . mája ...

21.04.2023 12:38:16 Mládež

Futbalový kemp FC Baník Prievidza

FUTBALOVÝ KEMP FC Baník Prievidza   ️ Neváhajte prihlásiť svoje dieťa na náš futbalový kemp , ktorý bude pod vedením ...

03.04.2023 13:57:11 Dospelí

Radovan Babašta novou posilou A - mužstva !

V sobotu 01. apríla odohrali naši muži stretnutie 19.kola V. ligy ZsFZ na trávniku súpera z Partizánskeho, z ktorého si ...

30.03.2023 14:59:30 Dospelí

Martin Šlabjar:

Počas zimnej prestávky sa naše mužstvo posilnilo o staronového ofenzívneho hráča, Martina Šlabjara. Šlaby je prievidzským nadšencom známa tvár, kedže prievidzský ...

07.03.2023 16:47:57 Dospelí

Andrej Koryťák: "sme vďační za každého fanúšika."

Už  o štyri dni sa naše mužstvo predstaví v prvom majstrovskom zápase jarnej časti sezóny 2022/2023. Celok pod vedením Jána Hancka preverí ...

04.03.2023 14:19:08 Dospelí

Úspešná generálka pred začiatkom jarnej časti !

Naši muži majú za sebou úspešnú generálku pred začiatkom jarnej časti sezóny 2022/23. Na domácej pôde celok pod vedením Jána ...