obr: STO DNÍ EXISTENCIE

STO DNÍ EXISTENCIE

Zverejnené: 27.09.2011 15:29:52 | vytlačiť |

Doterajšie výsledky svedčia o úspešnom štarte.

Spojenie Handlovského a Prievidzského futbalu do nového tímu na začiatku sprevádzali aj otázniky a pochybnosti. Výsledky za prvých sto dní však musia presvedčiť aj neprajníkov.

 

Seniori a žiaci úspešne vykročili za postupom. Partnerstvo s corgoňligovým Trenčínom. Klubový autobus, rekonštrukcia trávnika v Prievidzi, inštalácia zavlažovacích systémov na ihriskách v Prievidzi a Handlovej. Projekt klubového oblečenia hráčov vščetkých celkov. Počet partnerov a podporovateľov rastie, rovnako i divácka podpora. To všetko za sto dní existencie. 

 

SENIORI NAPREDUJÚ PODĽA PREDPOKLADOV.

Mužstvá dospelých majú za sebou výborný vstup do jesennej časti súťaží. A-tím je lídrom v piatej lige, béčko rovnako napreduje za vyššou súťažou. "Konfrontácie s najväčšími konkurentmi nás ešte len čakajú. Pred každým súperom máme prirodzený športový rešpekt, ale tréningová morálka, kvalita družstva a podmienky v klube smerujú k naplneniu postupových ambícií," začal odpočet prvých sto dní existencie klubu FC Baník HN jeho prezident - Robert Šuník. 

VÝKONY DORASTU KOLÍŠU, HĽADAJÚ RIEŠENIA.

Dorastenecké tímy sa po niekoľkých kolách nachádzajú v dolnej polovici tabuliek. Medzi dorastencami je citeľná absencia strelca, v tíme je na spadnutie angažmán nového trénera brankárov. "Treba si uznať i chyby a veci, čo sa nepodarili, nahlas pomenovať. Silný klub, akým chceme byť, to musí dokázať. Ak sa vyskytne problém, snažíme sa ho identifikovať a riešiť," poodhalil filozofiu klubu jeho prezident. "Umiestnenie dorastencov je zrkadlom ich súčasných možností. Aj keď budeme musieť predsezónne ciele zreálniť, nič to nemení na tom, že pokračujeme v snahe naplniť ich," dodal R. Šuník na margo dorastu "Baníkov". 

ŽIACI BOJUJÚ O ČELNÉ POZÍCIE.

Aj žiackym tímom sa darí, predvádzajú kvalitné výkony. Klub sa svojim zverencom snaží vychádzať v ústrety i zabezpečením dopravy na tréningy. Hlavným cieľom u žiakov je vytvorenie ligových podmienok a zabránenie odlevu talentov do iných tímov či regiónov.

"Kvalita v žiackych tímoch je nesporná. Každý má u nás šancu a môže sa presadiť, chce to však trpezlivosť a chuť do prípravy. Snažíme sa chlapcom vytvoriť také podmienky, aby ostali klubu verní a plynule prechádzali do vyšších vekových kategórií," načrtol klubovú filozofiu v tomto smere.

Rodičia chlapcov sa podľa slov prezidenta klubu niekedy príliš angažujú a hľadajú pre nich ľahšiu cestu do zostavy. "Do vyspelého klubu toto nepatrí. Sú to kompetencie trénera, len zopakujem, že príležitosť majú všetci. Rodičia musia pochopiť úskalia fungovania dieťaťa v kolektívnom športe," dodal.

PARTNERSTVO PRE REGIÓN.

Obroda futbalu v hornonitrianskom regióne sa však nezaobíde bez peňazí. FC Baník HN však nečaká s nastrčenou dlaňou a pripravil unikátny partnerský projekt pre všetkých podporovateľov futbalu.

"Hľadáme naozaj partnerov, nie iba sponzorov. Za podporu sa im snažíme poskytnúť i ďalšie benefity a automaticky sú zaradení do partnerského programu," ozrejmil R. Šuník.

Čo to znamená? Klub postupne vytvára katalóg partnerov, cieľom ktorého je vzájomne zdieľať i obchodné príležitosti. Spoločne s oživením futbalu tak ruka v ruke kráča aj podpora pre regionálny biznis. Okrem toho klub hľadá možnosti poskytovania ďalších benefitov, ako napríklad nedávny zájazd na futbalový zápas Európskej ligy do Bratislavy. "Baníkov" podporujú i obe materské mestá, Handlová a Prievidza.

"Mestá sú ústretové a cítime ich podporu napriek ťažkej situácii samospráv. Sľúbené dohody sa priebežne dodržiavajú, ich plnenie budeme bilancovať na konci roka," doplnil prezident hornonitrianskeho futbalového klubu. Ďalšou ambíciou je hľadanie generálneho sponzora. Mimo toho sa prejavuje aj profit pre regionálny futbal. V mládežníckych kategóriách i medzi mužmi hosťujú hráči FC Baník v družstvách Rátočna, Lehoty či Lazian.

 

SMELÝM PLÁNOM NIE JE KONIEC. 

Dianie v klubovej kuchyni vôbec nepoľavuje. Svedčí o tom množstvo ďalších smelých plánov. Akých?

"Pripravujeme vytvorenie dievčenského a ženského celku," začal R. Šuník o chystaných novinkách. "Čoskoro sa uskutoční trénerský seminár v spolupráci s AS Trenčín, pre hráčov sa doťahujú detaily tréningových stáží. Pracujeme na spustení fanshopu, klub bude mať čoskoro k dispozícii ďalší autobus. Plánujeme rozšíriť trénerské zázemie a zapojiť sa do útvarov talentovanej mládeže v rámci Slovenského futbalového zväzu," pokračoval vo výpočte pripravovaných noviniek.  Futbal sa robí pre divákov a fanúšikov, v klube sa na jeho chode podieľaujú ľudia s úprimným nadšením.

"Vážim si divácku podporu. Iba privítam, keď sa prehĺbi naša ďalšia spolupráca s fanklubom. Mojím snom je spolupodieľať sa na chode fanklubu, ktorý bude slušný a ktorý pre fandenie Hornonitrianskemu futbalu strhne deti a mládež. Verím tiež, že divácka kulisa na domácich zápasoch bude postupne narastať," dodal R. Šuník.

"Najviac ma teší, že sa nám podarilo presvedčiť partnerov i verejnosť, že to s futbalom na Hornej Nitre myslíme vážne. Nešlo by to však bez obetavej práce množstva ľudí. A preto si veľmi cením prácu ľudí v štruktúrach klubu. Ján Baláž, Igor Belák, Vladimír Jackuliak, Jozef Barborka či pravá ruka Tatiana Znamenáková odvádzajú kus poctivej práce v prospech klubu. Celkovú situáciu však budeme môcť ďalej vyhodnotiť až po jesennej časti futbalových súťaží, v ktorých participujeme. Potom sa ukáže, kde nás tlačí topánka, kde existuje priestor na zlepšenie a čo sa nám darí a fugnuje podľa predstáv," dokončil prezident klubu.

 

(zdroj Donko Peter, MY Hornonitrianske Noviny)16.08.2017 11:21:02 Dospelí

FC Baník Prievidza - Spartak Trnava

Pozývame na majstrovský zápas našich mužov, ktorý sa odohrá v nezvyčajnom čase v piatok 18.08.2017 o 17.00 hod. na Mestskom ...

15.08.2017 12:16:11 Mládež

Mládež v akcii - 32. týždeň

Starší dorast U 19 FC Baník Prievidza - MŠK Púchov                   4:0 ...

24.07.2017 12:09:49 Mládež

Mládež v akcii - 29. týždeň

Mladší žiaci U 12 FC Baník Prievidza /II. liga Západ/ - MŠK Žilina /I. liga Stred/         11:17   ...

17.07.2017 07:27:22 Dospelí

Prípravný zápas

"A" muži v sobotu 15.07.2017 odohrali posledný prípravný zápas v letnej príprave na sezónu 2017/2018. Súperom bola MFK Dukla Banská Bystrica ...

10.07.2017 08:53:18 Dospelí

Prípravný zápas

A" muži FC Baník Prievidza odohrali na ihrisku v Nedožeroch svoj druhý prípravný zápas v rámci letnej prípravy na sezónu ...

07.07.2017 15:37:11 Mládež

Začiatok tréningového procesu mládeže

V kalendárnom týždni od 10.07.2017 začínajú trénovať už aj kategórie žiakov, žiačok a mladšieho dorastu.  Prinášame Vám prehľad začiatkov tréningového procesu ...

07.07.2017 10:03:40 Mládež

Predbežné vylosovanie jesennej časti 2017/2018 - U 19 a U 17

kolo      05.08.2017      Považská Bystrica - FC Baník Prievidza   kolo      12.08.2017      FC Baník ...

07.07.2017 09:58:44 Dospelí

Predbežné vylosovanie jesennej časti 2017/2018 - "A" muži

kolo      29.07.2017      Lednicke Rovne – FC Baník Prievidza kolo      05.08.2017      FC Baník Prievidza ...