obr: STO DNÍ EXISTENCIE

STO DNÍ EXISTENCIE

Zverejnené: 27.09.2011 15:29:52 | vytlačiť |

Doterajšie výsledky svedčia o úspešnom štarte.

Spojenie Handlovského a Prievidzského futbalu do nového tímu na začiatku sprevádzali aj otázniky a pochybnosti. Výsledky za prvých sto dní však musia presvedčiť aj neprajníkov.

 

Seniori a žiaci úspešne vykročili za postupom. Partnerstvo s corgoňligovým Trenčínom. Klubový autobus, rekonštrukcia trávnika v Prievidzi, inštalácia zavlažovacích systémov na ihriskách v Prievidzi a Handlovej. Projekt klubového oblečenia hráčov vščetkých celkov. Počet partnerov a podporovateľov rastie, rovnako i divácka podpora. To všetko za sto dní existencie. 

 

SENIORI NAPREDUJÚ PODĽA PREDPOKLADOV.

Mužstvá dospelých majú za sebou výborný vstup do jesennej časti súťaží. A-tím je lídrom v piatej lige, béčko rovnako napreduje za vyššou súťažou. "Konfrontácie s najväčšími konkurentmi nás ešte len čakajú. Pred každým súperom máme prirodzený športový rešpekt, ale tréningová morálka, kvalita družstva a podmienky v klube smerujú k naplneniu postupových ambícií," začal odpočet prvých sto dní existencie klubu FC Baník HN jeho prezident - Robert Šuník. 

VÝKONY DORASTU KOLÍŠU, HĽADAJÚ RIEŠENIA.

Dorastenecké tímy sa po niekoľkých kolách nachádzajú v dolnej polovici tabuliek. Medzi dorastencami je citeľná absencia strelca, v tíme je na spadnutie angažmán nového trénera brankárov. "Treba si uznať i chyby a veci, čo sa nepodarili, nahlas pomenovať. Silný klub, akým chceme byť, to musí dokázať. Ak sa vyskytne problém, snažíme sa ho identifikovať a riešiť," poodhalil filozofiu klubu jeho prezident. "Umiestnenie dorastencov je zrkadlom ich súčasných možností. Aj keď budeme musieť predsezónne ciele zreálniť, nič to nemení na tom, že pokračujeme v snahe naplniť ich," dodal R. Šuník na margo dorastu "Baníkov". 

ŽIACI BOJUJÚ O ČELNÉ POZÍCIE.

Aj žiackym tímom sa darí, predvádzajú kvalitné výkony. Klub sa svojim zverencom snaží vychádzať v ústrety i zabezpečením dopravy na tréningy. Hlavným cieľom u žiakov je vytvorenie ligových podmienok a zabránenie odlevu talentov do iných tímov či regiónov.

"Kvalita v žiackych tímoch je nesporná. Každý má u nás šancu a môže sa presadiť, chce to však trpezlivosť a chuť do prípravy. Snažíme sa chlapcom vytvoriť také podmienky, aby ostali klubu verní a plynule prechádzali do vyšších vekových kategórií," načrtol klubovú filozofiu v tomto smere.

Rodičia chlapcov sa podľa slov prezidenta klubu niekedy príliš angažujú a hľadajú pre nich ľahšiu cestu do zostavy. "Do vyspelého klubu toto nepatrí. Sú to kompetencie trénera, len zopakujem, že príležitosť majú všetci. Rodičia musia pochopiť úskalia fungovania dieťaťa v kolektívnom športe," dodal.

PARTNERSTVO PRE REGIÓN.

Obroda futbalu v hornonitrianskom regióne sa však nezaobíde bez peňazí. FC Baník HN však nečaká s nastrčenou dlaňou a pripravil unikátny partnerský projekt pre všetkých podporovateľov futbalu.

"Hľadáme naozaj partnerov, nie iba sponzorov. Za podporu sa im snažíme poskytnúť i ďalšie benefity a automaticky sú zaradení do partnerského programu," ozrejmil R. Šuník.

Čo to znamená? Klub postupne vytvára katalóg partnerov, cieľom ktorého je vzájomne zdieľať i obchodné príležitosti. Spoločne s oživením futbalu tak ruka v ruke kráča aj podpora pre regionálny biznis. Okrem toho klub hľadá možnosti poskytovania ďalších benefitov, ako napríklad nedávny zájazd na futbalový zápas Európskej ligy do Bratislavy. "Baníkov" podporujú i obe materské mestá, Handlová a Prievidza.

"Mestá sú ústretové a cítime ich podporu napriek ťažkej situácii samospráv. Sľúbené dohody sa priebežne dodržiavajú, ich plnenie budeme bilancovať na konci roka," doplnil prezident hornonitrianskeho futbalového klubu. Ďalšou ambíciou je hľadanie generálneho sponzora. Mimo toho sa prejavuje aj profit pre regionálny futbal. V mládežníckych kategóriách i medzi mužmi hosťujú hráči FC Baník v družstvách Rátočna, Lehoty či Lazian.

 

SMELÝM PLÁNOM NIE JE KONIEC. 

Dianie v klubovej kuchyni vôbec nepoľavuje. Svedčí o tom množstvo ďalších smelých plánov. Akých?

"Pripravujeme vytvorenie dievčenského a ženského celku," začal R. Šuník o chystaných novinkách. "Čoskoro sa uskutoční trénerský seminár v spolupráci s AS Trenčín, pre hráčov sa doťahujú detaily tréningových stáží. Pracujeme na spustení fanshopu, klub bude mať čoskoro k dispozícii ďalší autobus. Plánujeme rozšíriť trénerské zázemie a zapojiť sa do útvarov talentovanej mládeže v rámci Slovenského futbalového zväzu," pokračoval vo výpočte pripravovaných noviniek.  Futbal sa robí pre divákov a fanúšikov, v klube sa na jeho chode podieľaujú ľudia s úprimným nadšením.

"Vážim si divácku podporu. Iba privítam, keď sa prehĺbi naša ďalšia spolupráca s fanklubom. Mojím snom je spolupodieľať sa na chode fanklubu, ktorý bude slušný a ktorý pre fandenie Hornonitrianskemu futbalu strhne deti a mládež. Verím tiež, že divácka kulisa na domácich zápasoch bude postupne narastať," dodal R. Šuník.

"Najviac ma teší, že sa nám podarilo presvedčiť partnerov i verejnosť, že to s futbalom na Hornej Nitre myslíme vážne. Nešlo by to však bez obetavej práce množstva ľudí. A preto si veľmi cením prácu ľudí v štruktúrach klubu. Ján Baláž, Igor Belák, Vladimír Jackuliak, Jozef Barborka či pravá ruka Tatiana Znamenáková odvádzajú kus poctivej práce v prospech klubu. Celkovú situáciu však budeme môcť ďalej vyhodnotiť až po jesennej časti futbalových súťaží, v ktorých participujeme. Potom sa ukáže, kde nás tlačí topánka, kde existuje priestor na zlepšenie a čo sa nám darí a fugnuje podľa predstáv," dokončil prezident klubu.

 

(zdroj Donko Peter, MY Hornonitrianske Noviny)17.08.2023 14:19:05 Mládež

Poďakovanie mestu Prievidza 2023

Mesto Prievidza poskytlo FC Baník Horná Nitra s.r.o. dotáciu v roku 2023 na prenájom futbalového štadióna od TSMPD s.r.o. Dotácia na ...

17.05.2023 13:47:17 Klub

30. výročie postupu do 1. slovenskej ligy v samostatnej SR

. VÝROČIE POSTUPU DO 1. SLOVENSKEJ LIGY v samostatnej SR   FC Baník Prievidza vás pozýva na EXHIBIČNÝ FUTBALOVÝ ...

04.05.2023 09:44:45 Mládež

NÁBOR FUTBALOVÝCH NÁDEJÍ

NÁBOR FUTBALOVÝCH NÁDEJÍ futbalistov a futbalistiek do prípraviek FC Baník Prievidza   kedy: . mája ...

21.04.2023 12:38:16 Mládež

Futbalový kemp FC Baník Prievidza

FUTBALOVÝ KEMP FC Baník Prievidza   ️ Neváhajte prihlásiť svoje dieťa na náš futbalový kemp , ktorý bude pod vedením ...

03.04.2023 13:57:11 Dospelí

Radovan Babašta novou posilou A - mužstva !

V sobotu 01. apríla odohrali naši muži stretnutie 19.kola V. ligy ZsFZ na trávniku súpera z Partizánskeho, z ktorého si ...

30.03.2023 14:59:30 Dospelí

Martin Šlabjar:

Počas zimnej prestávky sa naše mužstvo posilnilo o staronového ofenzívneho hráča, Martina Šlabjara. Šlaby je prievidzským nadšencom známa tvár, kedže prievidzský ...

07.03.2023 16:47:57 Dospelí

Andrej Koryťák: "sme vďační za každého fanúšika."

Už  o štyri dni sa naše mužstvo predstaví v prvom majstrovskom zápase jarnej časti sezóny 2022/2023. Celok pod vedením Jána Hancka preverí ...

04.03.2023 14:19:08 Dospelí

Úspešná generálka pred začiatkom jarnej časti !

Naši muži majú za sebou úspešnú generálku pred začiatkom jarnej časti sezóny 2022/23. Na domácej pôde celok pod vedením Jána ...