obr: STO DNÍ EXISTENCIE

STO DNÍ EXISTENCIE

Zverejnené: 27.09.2011 15:29:52 | vytlačiť |

Doterajšie výsledky svedčia o úspešnom štarte.

Spojenie Handlovského a Prievidzského futbalu do nového tímu na začiatku sprevádzali aj otázniky a pochybnosti. Výsledky za prvých sto dní však musia presvedčiť aj neprajníkov.

 

Seniori a žiaci úspešne vykročili za postupom. Partnerstvo s corgoňligovým Trenčínom. Klubový autobus, rekonštrukcia trávnika v Prievidzi, inštalácia zavlažovacích systémov na ihriskách v Prievidzi a Handlovej. Projekt klubového oblečenia hráčov vščetkých celkov. Počet partnerov a podporovateľov rastie, rovnako i divácka podpora. To všetko za sto dní existencie. 

 

SENIORI NAPREDUJÚ PODĽA PREDPOKLADOV.

Mužstvá dospelých majú za sebou výborný vstup do jesennej časti súťaží. A-tím je lídrom v piatej lige, béčko rovnako napreduje za vyššou súťažou. "Konfrontácie s najväčšími konkurentmi nás ešte len čakajú. Pred každým súperom máme prirodzený športový rešpekt, ale tréningová morálka, kvalita družstva a podmienky v klube smerujú k naplneniu postupových ambícií," začal odpočet prvých sto dní existencie klubu FC Baník HN jeho prezident - Robert Šuník. 

VÝKONY DORASTU KOLÍŠU, HĽADAJÚ RIEŠENIA.

Dorastenecké tímy sa po niekoľkých kolách nachádzajú v dolnej polovici tabuliek. Medzi dorastencami je citeľná absencia strelca, v tíme je na spadnutie angažmán nového trénera brankárov. "Treba si uznať i chyby a veci, čo sa nepodarili, nahlas pomenovať. Silný klub, akým chceme byť, to musí dokázať. Ak sa vyskytne problém, snažíme sa ho identifikovať a riešiť," poodhalil filozofiu klubu jeho prezident. "Umiestnenie dorastencov je zrkadlom ich súčasných možností. Aj keď budeme musieť predsezónne ciele zreálniť, nič to nemení na tom, že pokračujeme v snahe naplniť ich," dodal R. Šuník na margo dorastu "Baníkov". 

ŽIACI BOJUJÚ O ČELNÉ POZÍCIE.

Aj žiackym tímom sa darí, predvádzajú kvalitné výkony. Klub sa svojim zverencom snaží vychádzať v ústrety i zabezpečením dopravy na tréningy. Hlavným cieľom u žiakov je vytvorenie ligových podmienok a zabránenie odlevu talentov do iných tímov či regiónov.

"Kvalita v žiackych tímoch je nesporná. Každý má u nás šancu a môže sa presadiť, chce to však trpezlivosť a chuť do prípravy. Snažíme sa chlapcom vytvoriť také podmienky, aby ostali klubu verní a plynule prechádzali do vyšších vekových kategórií," načrtol klubovú filozofiu v tomto smere.

Rodičia chlapcov sa podľa slov prezidenta klubu niekedy príliš angažujú a hľadajú pre nich ľahšiu cestu do zostavy. "Do vyspelého klubu toto nepatrí. Sú to kompetencie trénera, len zopakujem, že príležitosť majú všetci. Rodičia musia pochopiť úskalia fungovania dieťaťa v kolektívnom športe," dodal.

PARTNERSTVO PRE REGIÓN.

Obroda futbalu v hornonitrianskom regióne sa však nezaobíde bez peňazí. FC Baník HN však nečaká s nastrčenou dlaňou a pripravil unikátny partnerský projekt pre všetkých podporovateľov futbalu.

"Hľadáme naozaj partnerov, nie iba sponzorov. Za podporu sa im snažíme poskytnúť i ďalšie benefity a automaticky sú zaradení do partnerského programu," ozrejmil R. Šuník.

Čo to znamená? Klub postupne vytvára katalóg partnerov, cieľom ktorého je vzájomne zdieľať i obchodné príležitosti. Spoločne s oživením futbalu tak ruka v ruke kráča aj podpora pre regionálny biznis. Okrem toho klub hľadá možnosti poskytovania ďalších benefitov, ako napríklad nedávny zájazd na futbalový zápas Európskej ligy do Bratislavy. "Baníkov" podporujú i obe materské mestá, Handlová a Prievidza.

"Mestá sú ústretové a cítime ich podporu napriek ťažkej situácii samospráv. Sľúbené dohody sa priebežne dodržiavajú, ich plnenie budeme bilancovať na konci roka," doplnil prezident hornonitrianskeho futbalového klubu. Ďalšou ambíciou je hľadanie generálneho sponzora. Mimo toho sa prejavuje aj profit pre regionálny futbal. V mládežníckych kategóriách i medzi mužmi hosťujú hráči FC Baník v družstvách Rátočna, Lehoty či Lazian.

 

SMELÝM PLÁNOM NIE JE KONIEC. 

Dianie v klubovej kuchyni vôbec nepoľavuje. Svedčí o tom množstvo ďalších smelých plánov. Akých?

"Pripravujeme vytvorenie dievčenského a ženského celku," začal R. Šuník o chystaných novinkách. "Čoskoro sa uskutoční trénerský seminár v spolupráci s AS Trenčín, pre hráčov sa doťahujú detaily tréningových stáží. Pracujeme na spustení fanshopu, klub bude mať čoskoro k dispozícii ďalší autobus. Plánujeme rozšíriť trénerské zázemie a zapojiť sa do útvarov talentovanej mládeže v rámci Slovenského futbalového zväzu," pokračoval vo výpočte pripravovaných noviniek.  Futbal sa robí pre divákov a fanúšikov, v klube sa na jeho chode podieľaujú ľudia s úprimným nadšením.

"Vážim si divácku podporu. Iba privítam, keď sa prehĺbi naša ďalšia spolupráca s fanklubom. Mojím snom je spolupodieľať sa na chode fanklubu, ktorý bude slušný a ktorý pre fandenie Hornonitrianskemu futbalu strhne deti a mládež. Verím tiež, že divácka kulisa na domácich zápasoch bude postupne narastať," dodal R. Šuník.

"Najviac ma teší, že sa nám podarilo presvedčiť partnerov i verejnosť, že to s futbalom na Hornej Nitre myslíme vážne. Nešlo by to však bez obetavej práce množstva ľudí. A preto si veľmi cením prácu ľudí v štruktúrach klubu. Ján Baláž, Igor Belák, Vladimír Jackuliak, Jozef Barborka či pravá ruka Tatiana Znamenáková odvádzajú kus poctivej práce v prospech klubu. Celkovú situáciu však budeme môcť ďalej vyhodnotiť až po jesennej časti futbalových súťaží, v ktorých participujeme. Potom sa ukáže, kde nás tlačí topánka, kde existuje priestor na zlepšenie a čo sa nám darí a fugnuje podľa predstáv," dokončil prezident klubu.

 

(zdroj Donko Peter, MY Hornonitrianske Noviny)30.04.2021 10:39:39 Klub

Stanovisko prezidenta FC Baník Prievidza k utorňajšiemu rozhodnutiu VV ZsFZ o dohratí regionálnych súťaží

Stanovisko prezidenta FC Baník Prievidza k utorňajšiemu rozhodnutiu VV ZsFZ o dohratí regionálnych súťaží   Po utorňajšom VV ZsFZ a následných článkoch predsedu ...

13.04.2021 10:29:00 Mládež

Výber žiakov do športových tried 2021/2022

Srdečné Vás všetkých pozývame na Výber žiakov do športových tried 2021/2022 "Školy s energiou" ZŠ Energetikov spojený s talentovými skúškami ...

25.03.2021 19:12:46

Iné krajiny sú na tom v počte úmrtí lepšie. Pretože športujú, tvrdia iniciátori petície

Iniciatívu za návrat športu dnes zastupuje vyše 10 500 ľudí, ktorí podpísali petíciu. Pridáva sa k nim cez 15-tisíc ľudí, ktorí ...

24.03.2021 13:32:10 Mládež

Poďakovanie 2020 - FŠ

Mesto Prievidza poskytlo v roku 2020 na prenájom futbalového štadióna pre FC Baník Horná Nitra, s.r.o. dotáciu vo výške 97.850,- ...

24.02.2021 11:50:23

Robert Šuník: Keď si športovanie presadili profesionáli, musia si aj amatéri

Navrhuje dohrať sezónu systémom jar – jeseň. V klube majú pätnást tímov, cez päťsto registrovaných hráčov. Zrekonštruovaný futbalový štadión v Prievidzi však ...

19.02.2021 09:43:16 Klub

DARUJ 2 % z daní !!!

DARUJ 2% ZO SVOJICH DANÍ FUTBALU V PRIEVIDZI A NA HORNEJ NITRE! PODPOR AJ TY FC BANÍK PRIEVIDZA!   Hlavným cieľom ...

21.10.2020 14:06:12

Pomôžte jedným klikom. Uchádzame sa o príspevok z fondu Niké

Futbalové súťaže sú pre pandémiu opäť prerušené, preto náš klub robí všetko preto, aby mohol ďalej plnohodnotne fungovať. Zamestnávať ľudí a venovať ...

08.10.2020 14:28:20 Dospelí

Hráčov áčka a trénerov školil uznávaný športový psychológ

Na štadióne FC Baník Prievidza rozdával svoje skúsenosti Peter Kuračka. Peter Kuračka je bývalým ligovým futbalistom, ktorý si zahral napríklad v Európskej ...